Polski architekt w Chicago

KC Architects, Inc. | Katarzyna Cimoch

2210 W Chicago Ave, Chicago IL 60622
773-818-6140

Pracownia  KC Architects  powstała i jest prowadzona przez licencjonowanego architekta Katarzynę Cimoch – profesjonalnego projektanta z bogatym doświadczeniem zdobytym dzięki aktywnej pracy projektowej w USA i Europie. Katarzyna Cimoch posiada tytuł magistra architekta i inżyniera  zdobyty na Politechnice Białostockiej oraz tytuł Master of Architecture zdobyty na Uniwersytecie UIC w Chicago.

KC Architects to firma zajmująca się kompleksową obsługą architektoniczną specjalizującą się w projektowaniu mieszkań. Nasza praca obejmuje wszystkie typy projektów, począwszy od projektowania koncepcyjnego, po remonty pojedynczych pomieszczeń i dobudówki , kończąc na nowych konstrukcjach. Oferujemy kompleksowe usługi architektoniczne w Chicago i okolicach, od planowania i projektowania, aż po nadzór budowlany, łącznie z projektowanie wnętrz.

KC Architects oferuje bezpłatną wstępną konsultację oraz jasno napisaną wycenę. Studio pomaga klientom osiągać cele funkcjonalne i estetyczne przy poszanowaniu budżetu i harmonogramu. Podchodzimy do każdego projektu z wielką pasją i zaangażowaniem, najpierw analizując preferencje i potrzeby klienta. Niezależnie od tego, czy projektujemy nowy dom, wprowadzając zmiany w istniejącej strukturze, czy skupiamy się na aranżacji wnętrza, nadajemy każdemu projektowi unikalne podejście architektoniczne, które łączy tradycyjne zasady estetyczne i funkcjonalne z nowoczesnym wzornictwem.

Oferowane uslugi

Nadzór budowlany

Nadzor budowlany pozwala chronić interesy inwestora poprzez kontrole jakosci i poprawnosci technicznej wykonywanych prac w zgodzie z projektem. Biezacy dozor pozwala rowniez uniknac wielu bledow i nieprawidłowości.

Modernizacje i dobudowy

Dużym zakresem działań biura jest wykonywanie projektów związanych z remontami i modernizacjami istniejących budynków. To sztuka łączenia formy, funkcji i konstrukcji, ale również sztuka użytkowa. Stawiamy na ścisłą współpracę z klientem oraz na projekty, które są dostosowywane do potrzeb oraz realnych możliwości inwestora.

Nowe konstrukcje

Głównym przedmiotem naszej działalności jest projektowanie architektoniczno-budowlane. Specjalizujemy się w projektach domów jednorodzinnych, jak również małych obiektów komercyjnych. Staramy się aby nasze rozwiązania wyróżniały się ciekawą stylistyką oraz przemyślanymi układami funkcjonalnymi.

Architektura wnętrz

Naszym celem jest indywidualne podejście do klienta. Staramy się projektować wnętrza dopasowane do gustu oraz potrzeb. Dla naszych klientów przygotowujemy projekty wnętrz nowoczesnych oraz klasycznych, w tym całych domów, mieszkań, również poszczególnych pomieszczeń, między innymi kuchni czy łazienek.

 

 

 

Aranżacja / zmiana instniejących fasad

 

Nowa elewacja potrafi nadać budynkom niepowtarzalny charakter przy ograniczonych możliwościach budżetowych. Udana metamorfoza może sprawić, że nawet stare i zaniedbane domy zyskują „drugie życie”.

 

Trzy do pięciu propozycji na facelifting  elewacji.

Pomoc w doborze nowych materiałów.

Projekt w ramach ustalonego budżetu.

Atrakcyjna cena usługi

Domy tradycyjne

Realizujemy projekty domów dla tych, którzy cenią sobie klasyczne piękno i ponadczasową elegancję. Są to jedne z
najchętniej realizowanych projektów, sczególnie na wyeksponowanych działkach podmiejskich. Są wśród nich zarówno
domy małe i ekonomiczne, jak i duże rezydencje.

Polski architekt w Chicago. Chicago architect. Interior design. New construction plans.

8 zasadniczych punktów, na które należy zwrócić uwagę w trakcie projektowania kuchni

Pierwszą osobą, do której zwracasz się z prośba o pomoc w zaprojektowaniu kuchni jest polski architekt w Chicago. Zanim, o ile w ogóle, projektant kuchni otrzyma plany od architekta, konfiguracja wnętrza jest już ustalona i trudna do zmienienia z powodu sąsiednich pomieszczeń, ścian, otworów okiennych itp. Poza tym nie zawsze jest możliwe czy konieczne angażowanie […]

Polski architekt w Chicago

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY DOBORZE OŚWIETLENIA:

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY DOBORZE OŚWIETLENIA: 1.         Aranżacja wnętrza skupiona wokół pojedynczego źródła światła Powszechnym i niestety najgorszym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia pomieszczeń jest pojedyncze źródło światła umieszczane przeważnie w centralnej części sufitu. W ten sposób pozbawiamy się możliwości ekonomicznego i elastycznego rozłożenia oświetlenia. Dzięki kilku źródłom światła będziemy mogli kontrolować moc światła w zależności […]

Signs of a foundation problems. Oznaki problemów z fundamentem

Signs of a foundation problems.

Exterior: Cracks in brickwork Gaps around doors and windows Fascia board pulling away Chimney or Porch pulling away from the House Cracks in the foundation Interior: Cracks in drywall Doors and windows that are sticking Misaligned doors and windows Trim or molding misaligned Cracks in the floor or tiles Sloping of the floor Basement: Cracks […]

See all our news